Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu wczorajszym,-ostatnia środa miesiąca (tym razem czerwca- 2024),  w Klubie "AVIATOR", na terenie  I Bazy Lotnictw Transportowego , odbyło się  cykliczne zebranie Członków Stowarzyszenia Lotników Polskich.  W nasze szeregi wstąpiło dwoje nowych Członków: mgr inż Maria Kwiatkowska i były kpt. PLL "LOT" Jan Królik. 
Miałem zaszczyt już tradycyjnie, własnym kordzikiem lotniczym mianować Ich  "W POCZET CZŁONKÓW" Stowarzyszenia. Nowi Członkowie zaprezentowali swój dorobek zawodowy. Zadeklarowali  kierunek swojej aktywności  społecznej w Stowarzyszeniu. 
Złożyliśmy życzenia imieninowe naszym Solenizantom, którzy w mijającym miesiącu obchodzili swoje imieniny: Prezesowi Stowarzyszenia  por. rez. naw. Piotrowi Skrzyńskiemu, Janowi Stefaniukowi i Janowi Kaczmarczykowi .
W ramach przerwy "kawowo- herbacianej"w grupach, ponarzekaliśmy  sobie na dolegliwości zdrowotne i związane z tym problemy. Omówiliśmy zamierzenia wakacyjne i na najbliższą przyszłość.
Po przerwie Kol. Stefaniuk, zaprezentował replikę Sztandaru Bojowego Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie. Motywy i inicjatorów powstania ORYGINAŁU. Jego powojenną drogę  do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Oraz powody i konieczność  wykonania prezentowanej Repliki. Opowieść historyczna bardzo ciekawa  oparta o dane faktograficzne.   O godz. 18.00 zebranie zakończono DO NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA W DOBRYM ZDROWIU.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg20240626_174338.jpgIMG_0595.jpgIMG_0602.jpg


tekst: Ryszard Karpiński
Zdj. Józef Maciej Lisowski